Ionuț Mazilu: Mă bucur că am revenit la Târgu-Jiu

Echipa de handbal masculin a Universității “Constantin Brâncuși” a reușit prima victorie din actuala stagiune.

UCB s-a impus cu scorul de 29-20, la pauză 13-8, în confruntarea cu CNOPJ Timișoara, contând pentru etapa a-III-A a Diviziei A, Seria D masculin. Universitarii antrenați de Adrian Gorun au câștigat fără emoții partida cu bănățenii, controlând-o de la un capăt la altul.

Unul dintre cei mai buni oameni de pe teren, interul Ionuț Mazilu, fost component al Energiei, revenit la Târgu -Jiu după o pauză de un an de inactivitate, a fost cel care, împreună cu portarul Bogdan Motoi, a contribuit decisiv la victoria UCB Târgu-Jiu.

“Ne era dor de Sala Sporturilor, de reîntâlnirea cu publicul de la Târgu Jiu. Suntem mulțumiți de rezultatul acestei partide” a declarat, la finalul meciului, Adrian Gorun, antrenorul UCB Târgu-Jiu.